A 2024. év március havi igéje:

„Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt.” (Mk 16,6a–b)

A 2024. év március havi igéje:

Az imádkozás heti rendje
a Miatyánk kérései szerint

Albrecht Dürer: Imádkozó kéz (1508)

PÉNTEK

Krisztus keresztje
Kísértés, szenvedés, kereszthordozás

És ne vígy minket kísértésbe!

Luther imádsága

Urunk! Ne engedj minket elesni, ha megkísértetünk, mert nem kétséges, hogy az ördög szeretne minket mindenféle gyalázatba ejteni, ahogyan Péter mondja, hogy ordító oroszlánként keresi, kit nyeljen el, amitől erőnkkel nem tudjuk magunkat megvédeni. Ezért, Urunk, te őrizz meg minket! Ámen.

Péntek reggel

Hála néked, Jézusom, hogy szenvedtél a világért. Magadra vetted a világ minden bűnét. Hordoztad a világ minden nyomorúságát. Alázatosan és ártatlanul szenvedtél. Engedelmesen és panasz nélkül szenvedtél.
     Hála néked, Jézusom, hogy megkísértettél. Tusakodtál a Sátánnal, és győztél. Tusakodtál a halállal, és győztél. Tusakodtál az Atyával, és győztél.
     Hála néked, Jézusom, hogy Testvérünk és Megváltónk vagy szenvedésben, kísértésben.
     Állj mellém, Jézusom, a szenvedésben. Te ismered a szenvedést. Segíts elhordoznom a szenvedést. Segíts engedelmesen és panasz nélkül szenvednem. Segíts, hogy hozzád meneküljek a szenvedésben.
     Állj mellém, Jézusom, a kísértésben. Te ismered a kísértést, és szánod a tusakodó lelket. Tarts meg vigyázásban és imádkozásban, tarts meg szent igédben és a hitben, hogy felismerjem a kísértést, és legyőzzem a kísértőt.
     Szánd meg a világot, és jöjj el hamar, Jézusom. Söpörd el a kísértő hatalmát, és szüntess meg minden szenvedést. Ámen.

Péntek délben

Imádom áldozatod csodáját, Isten báránya, Jézusom. Engedelmes voltál az engedetlenekért. Alázatosan szenvedtél az elbizakodottakért. Életed adtad a halálra méltókért. Önmagadat áldoztad értem is.
     Legyen tied az életem, Isten Báránya, Jézusom, hogy megtagadjam magamat, és felvegyem keresztemet, hogy odaadjam életemet, és mentsem a másokét, hogy erősítsem a gyengét, és felemeljem az elbukottat. Hadd tanuljak irgalmat a te kereszted alatt.
     Dicsérlek örökké, Isten Báránya, hogy hordozod és elveszed a világ bűnét. Légy irgalmas, légy irgalmas, és add nekünk békességedet. Ámen.

Péntek este

Hálát adok neked, Istenem, hogy szenvedésben próbálod meg szeretetemet, és kísértésben próbálod meg hitemet. Megvallom, hogy nem állottam meg a próbát. Nem ismertem fel a szenvedésben fenyítő kezedet. Zúgolódtam, pedig javamat akartad. Menekültem a kereszttől, pedig te mérted rám. Nem ismertem fel a kísértés veszedelmét. Rohantam a kísértésbe, pedig óvtál tőle. Inkább hallgattam emberek szavára, mint igédre. Inkább szerettem a világ javait, mint téged. Engedtem bűnös kívánságaimnak.
     Könyörülj rajtam, Istenem, és bocsásd meg vétkemet. Erősítsd hitemet, újítsd meg engedelmességemet. Ne vesszen rajtam kárba Megváltóm drága vére.
     Könyörgök hozzád, Istenem, minden szenvedőért, azokért, akik betegségben szenvednek; azokért, akik megkeményedtek a szenvedésben; azokért, akik az igazságért szenvednek; azokért, akik a te nevedért szenvednek. Könyörülj rajtuk, és erősítsd hitüket.
     Könyörgök hozzád, Istenem, minden vívódó lélekért, azokért, akiknek bűne megsokasodott; azokért, akiknek hite megfogyatkozott. Könyörülj rajtuk, és adj nekik győzelmet. Ámen.

Forrás: Evangélikus énekeskönyv. A Magyarországi Evangélikus Egyház énekeskönyve. Luther Kiadó, Budapest, 2012.