Mózes nyomában – Hittanos tábor hatodszor

Hittanos napközis tábor - Kajárpéc, 2016 Ószövetségi kalandozásunkat – Noé és József után – idén Mózes nyomába szegődve folytattuk 2016. augusztus 8-11. között, ökumenikus lelkülettel tartott hittanos táborunkban. Több mint harminc, 5 és 14 éves kor közötti fiatal gyűlt össze Felpécről, Gyömöréről és Kajárpécről, hogy négy délutánon keresztül végigjárjuk Mózes életének fontosabb állomásait születésétől a sínai-hegyi kinyilatkoztatásig, rávilágítva: Isten hűséges az ő népéhez, megtartja ígéretét, és nem engedi, hogy tervének kibontakozását emberek és a kedvezőtlen körülmények megakadályozzák.
      A kezdő áhítatokon – a tavalyihoz hasonlóan – Afrikába kalandoztuk, ahol Daudi, a dzsungeldoktor gyógyszerésze mesélte el tanulságos történeteit. Az elméleti csoportfoglalkozások után gyakorlati módon is próbáltunk kapcsolódni Izrael népének életéhez: felzarándokoltunk a szőlőhegyre, ahol baromfikat és kecskéket simogattunk, uzsonnánkat – a finomabbnál finomabb pogácsákat, kalácsokat és házi szörpöt – pedig a szalmabála tövében fogyasztottuk el; Mózes megmenekülésére emlékezve kosarat fontunk; táncot jártunk héber dallamokra; az utolsó délutánon pedig az ószövetségi népek étkezési szokásait idéztük fel, és ismerkedtünk új ízekkel és ételekkel. (Azért mai kedvenceink: a palacsinta és a fagyi sem maradhattak el a négy nap alatt.)
      Összetartozásunk kifejezéseként, és emlékeztetve magunkat, hogy mindnyájan Isten népének közösségébe tatozunk, ahogyan a gránátalma sok magva megtalálható egyetlen gyümölcsben, elültettünk egy kis bokrot is a parókia kertjébe. A négy délutánon az Úr áldásában bővelkedtünk, a programok megvalósítása, a rendezett környezet és a bőséges ellátás pedig a segítők és számos gyülekezeti tag munkájának és imájának volt köszönhető. Fotó és szöveg: JCsCs