Elengedett adósság – egyházkerületi missziói nap Beleden

A beledi sportcsarnokban került megrendezésre egyházkerületünk missziói napja 2013. május 11-én. A regisztráció után énekléssel majd köszöntésekkel vette kezdetét a program. A polgármesterasszony kedves szava örömmel töltött el bennünket. A Dunántúl minden megyéjéből érkeztek vendégek, kb. 750–800 hívő ember töltötte meg a templommá varázsolt sportcsarnokot. Köszönet illeti Beled város vezetőit, egyházi elöljáróit, polgárait a szervezésért.

A tíz órakor kezdődő úrvacsorás istentiszteleten Verasztó János kerületi missziói lelkész prédikációja Mt 18,26–30 alapigére épült. Az úrvacsorát több lelkész szolgáltatta. Meghatódottan járultunk az Úr szent asztalához, a jelenlévők közül nagyon sokan éltünk a lehetőséggel.
      Ezután a répcelaki Ümmöggő néptáncegyüttes műsorában gyönyörködhettünk.
      Később dr. Komlósi Piroska pszichológus előadását hallgathattuk meg „Elengedés és megbocsátás” címmel. Mondandója emberi kapcsolatainkról szólt. A gyermek és szülő viszonyának összefüggésében kifejtette, hogy öleléssel, gondoskodással, odaadással, szeretettel kell a legkisebbekhez fordulnunk. A gyermek érzi, tudja, hogy hogyan viszonyulunk hozzá. A nemtörődömség, a szeretet hiánya mély nyomot tud hagyni további fejlődésére, személyiségének alakulására. Ezek következtében könnyen agresszívvá válhat felnőtt korára.
      A párkapcsolatokról is esett szó, az előadó kifejtette: fontos az egymásra figyelés, a kölcsönös felelősség egymás iránt. Ugyanakkor önismeretre is szükség van, hogy felismerjük hiábáinkat is. Csak akkor tudunk jó kapcsolatot teremteni és fenntartani, ha képesek vagyunk arra, hogy szeretetet adjunk a másik embernek.
      A sérelmek elviselése nehéz – folytatta gondolatait a pszichológus –, alapja a bocsánatkérés és a megbocsátás. Ugyanakkor az elengedés sem könnyű: a gyermekeknek is érezni kell, hogy nem maradhatnak mindig a szülők mellett. Kamatoztatniuk kell azt, amit tanultak, a túlgondoskodás nem előny számukra – zárta gondolatait dr. Komlósi Piroska.
      Az előadást követő ebédet a hatalmas étkezősátorban fogyasztottuk el. A gulyásleves nagyon ízletes, a felszolgálás pedig nagyon kedves volt, köszönet érte. Finomabbnál finomabb sütemények vártak minket a sütemények asztalánál, és könyvváráslásra is volt lehetőség.
      A gyermekekre is gondoltak a szervezők. Rövid interaktív zenei- majd kézműves foglalkozásra került sor a kultúrházban. A gyerekek a kész kis munkáikat bemutathatták a gyülekezeti tagoknak. Nagy örömmel szaladtak a színpad elé.
      Sikeres volt a Strokes ütőegyüttes koncertje is. Óriási hangulatot teremtettek különböző ütős hangszereikkel.
      Az evangélikus templomban Várnagy Andrea és Farkas Zsolt zongorahangversenyében gyönyörködhettek a hallgatók.
      Kövesdi Miklós „Stand up comedy”-je délután három órakor vette kezdetét.
      A missziói nap Szemerei János püspök úr záró áhítatával fejeződött be.
      Felemelő érzéssel jöttünk haza. Isten adja, hogy jövőre is részt tudjunk venni ilyen szép alkalmakon.| Szöveg: Söveg Károlyné