Hagyományteremtő alkalom Győrött

Eegy héttel a Tatabányán megrendezett egyházkerületi missziói nap után a Győr-Mosoni Egyházmegye szervezett missziói napot pünkösd második napján a győri Öregtemplomban. Pünkösdhétfőn az egyházmegye gyülekezeteiben nem tartottak istentiszteleteket, hanem Győrbe várták a megye népét. Szinte mindegyik gyülekezet népes küldöttséggel képviseltette magát, mintegy háromszázötvenen jöttek el az eseményre.

Az ünnepi úrvacsorás istentiszteleten Kiss Miklós esperes végezte az igehirdetés szolgálatát, mégpedig az aznapra előírt ige, Ez 36,25–28 alapján. Arról a lehetőségről szólt, amelyet Isten adott a tőle elszakadt embereknek azzal, hogy megtisztítja őket, hogy a megkeményedett önző kőszív helyett a felebarát felé fordulni tudó hússzívet ad, és hogy Lelkét adja azoknak, akik az ő tanítását követve vállalják a keskeny úton járást. Ezen túlmenően ráadásul ígérete szerint nekünk adja az ő országát.
      Az istentisztelet liturgiájában és az úrvacsoraosztásban Jánosa Attila győri, Koháry Ferenc lébényi és Smidéliusz András kajárpéci lelkész vett részt.
      Az egybegyűltek a továbbiakban csoportbeszélgetéseken dolgoztak fel három témát: a hitoktatás és a gyermekmunka helyzetét, a diakóniai munkát, végül a gyülekezeti ének és az egyházi zene szerepét az istentiszteleti életben. A beszélgetések végén a csoportvezetők egy igével, egy gondolattal, egy mondattal foglalták össze a beszélgetések során kikristályosodott legfontosabb gondolatokat, amelyeket aztán papírra vetettek, és – stílszerűen, a reformáció kezdetének ötszázadik évfordulójára készülve – a templomban felállított kapura szegeztek ki.
      Színesítette az egyházmegyei nap programját, hogy „süteményversenyt” is meghirdettek a szervezők. Sok asszonytestvér vette a fáradságot, hogy ízre és küllemre egyaránt kiváló finomsággal készüljön az alkalomra.
      Az egyházmegyei nap az értékelések szerint minden tekintetben jól sikerült, ezért Koháry Ferenc úti áldásában bejelentette, hogy a tervek szerint a jövő esztendőben is megrendezik. Szöveg: K. M. Forrás: Evangélikus Élet

Az egyházmegyei missziói napon Kajárpécről és Felpécről közel harmincan vettünk részt, a sütemény- és pogácsaversenyen Szűrné Rakocsa Ágnes kajárpéci presbiterünk dobogós helyezést ért el. Ezúton is gratulálunk a szép eredményhez és a finom réteshez!