A 2024. év március havi igéje:

„Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt.” (Mk 16,6a–b)

Ének az Ararátról

Hittanos napközis tábor - Kajárpéc,2012 Kalandos utazásra hívtuk augusztus 6-a és 9-e között a kajárpéci, a felpéci és a gyömörei hittanos és bibliakörös gyerekeket. A nagy meleg ellenére is szép számmal gyülekeztünk hétfőn a kajárpéci gyülekezeti terembe. A négy délutánon keresztül tartó hittanos táborban Noé történetét dolgoztuk föl.
      A nyitó áhítatokon a Bibliában szereplő egy-egy híres hegyről hallhattunk, és sokat énekeltünk. A táborra született egy, a Noé történetét átfogóan elbeszélő dal is „Ének az Ararátról” címmel. Az áhítatok után a napi témára egy rövid, közös játékkal hangolódtunk rá, majd kisebb csoportokban dolgoztuk föl a témát beszélgetéssel, valamint egyszerűbb és nehezebb feladatok megoldásával. Ezután egy hosszabb szabadtéri játék következett, ahol ügyességre, gyorsaságra, vagy éppen a memóriánkra volt szükség, de előbb-utóbb a pingpong asztal köré is egyre több fiatal gyülekezett...
      A programot filmnézés és egy mesemondó előadása is színesítette. Finom falatok nélkül sem maradt a gyereksereg: sorra érkeztek a sütemények, szendvicsek, gyümölcsök, melynek tálalásában és kínálásában a már konfirmált fiatalok közül hárman is segédkeztek minden nap. A csoportfoglalkozások és játékok lebonyolításában gyülekezeti munkatársak és pedagógusok vettek részt. A jó hangulatú, tartalmas programon több mint harminc – nem csak evangélikus – kajárpéci, felpéci, valamint gyömörei gyerek gyűlt össze. Vajon véletlen volt-e, amikor csütörtök délután a fagyizásra indulva a gyerekek egy szivárványt vettek észre a felhős, de egyben napsütötte égbolton?
      Szerettük volna, ha a gyülekezet is ízelítőt kap az elmúlt négy nap eseményeiből: ezért augusztus 12-én az istentiszteletre érkezőket egy különleges oltárterítő várta Kajárpécen: A Noé történetének jelenetét ábrázoló textilkép a gyermekek bevonásával készült, az istentiszteleten pedig bemutattuk a tábori kézműves foglalkozások remekeit: papírállatokat és bárkákat; valamint a gyerekek gitáros kísérettel elénekelték a már említett dalt.
      Köszönjük mindazok munkáját, akik bármilyen módon segítettek a tábor megvalósításában, és hálásak vagyunk az Úrnak, hogy ilyen szép számmal összegyűjtött bennünket erre a néhány napra! Fotó és szöveg: JCsCs