Lelkésziktatás a Sokoróalján

Lelkésziktatás Kiss Miklós a Győr-Mosoni Egyházmegye esperese 2010. szeptember 25-én iktatta be hivatalába a Sokorói-dombság festői lankái közt fekvő község, Kajárpéc újonnan megválasztott lelkészét, Smidéliusz Andrást. A bensőséges hangulatú istentiszteleten a szolgatársak és az egyházi vezetők áldáskívánásai is megerősítették a lelkész és a gyülekezet közös indulását. Szöveg: Jerabek-Cserepes Csilla, Fotó: Menyes Gyula

Az esperes 2Tim 1,12 alapján hirdette Isten igéjét. Igehirdetése elején elmondta, hogy a kajárpéci gyülekezet elmúlt négyszáz évének történetében húsz lelkész neve maradt fenn, így Smidéliusz András huszonegyedik azok sorában, „akik tudják, kiben hisznek”.
      A beiktatott lelkész beköszönő prédikációjának alapjául azt az igét választotta, amely élete során már többször utat mutatott számára, s amelyet új szolgálati helyén is szeretne szem előtt tartani: „Íme, nyitott ajtót adtam eléd” (Jel 3,8).
      Az istentiszteleten jelen voltak a felpéci és a gyömörei gyülekezet tagjai is, ugyanis augusztus 1-jével kezdődően ennek a két gyülekezetnek a pásztorolása is Smidéliusz András feladata.
      Az istentisztelet végén a kajárpéci óvodások – köztük a lelkész nagyobbik lánya – énekükkel csaltak mosolyt a jelenlévők arcára.
      Ezt követően rövid ünnepi közgyűlést tartottak, ahol miután felolvasták Ittzés János püspök levelét, Bede Tamás egyházmegyei másodfelügyelő, a kőbányai gyülekezet nevében dr. Csepregi Gyula felügyelő, a cinkotai gyülekezet és lelkésze, Vető István nevében Krizsán Zoltán felügyelő, a helyi gyülekezet nevében Molnár József, Jankovits Béla nyugdíjas lelkész és a település polgármestere, Laki György köszöntötte az új lelkészt.
      A közgyűlés után a kertben felállított sátrak alatt bőségesen terített asztal várta az egybegyűlteket.