A 2024. év március havi igéje:

„Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt.” (Mk 16,6a–b)

Szemerei János a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület új püspöke

Kissné Kárász Rózsa jelölő és szavazatszámláló bizottsági elnökének jelentése szerint a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület Jelölőbizottsága 2011. április 8-án tartott szavazatszámláló ülésén megállapította, hogy a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület új püspökére beküldött szavazatok alapján a választás érvényes és eredményes volt.

Leadható szavazatok száma: 121 db
Leadott szavazatok száma:121 db
Érvénytelen: 5 db szavazat

Érvényes szavazat:116 db

BENCZE ANDRÁS: 46 db szavazat

SZEMEREI JÁNOS: 70 db szavazat

A gyülekezetek szavazata alapján a megválasztott új püspök Szemerei János lett.

Isten áldása kísérje megválasztott püspök Szemerei János, és a szolgálatban lévő püspök helyettes, Bencze András életét és szolgálatát. Kérjük a gyülekezeteket, hordozzák imádságban mindkettőjüket, hogy megbízatásukat az egyházunk, és kerületünk javára, Isten dicsőségére végezzék.

Erős vár a mi Istenünk!

Kissné Kárász Rózsa
jelölő és szavazatszámláló bizottsági elnök