Nemeskéren jártunk a dunántúliak második artikuláris napján

Artikuláris nap – 2019. szeptember 29. A kajárpéci és a felpéci gyülekezetek tagjai közül többen vállalkoztunk a nemeskéri artikuláris nap egyháztörténeti emléktúrájára. Szeptember utolsó vasárnapján az időjárás is kedvezett ahhoz, hogy Lövőről körülbelül három kilométeres sétával juthassunk el a rendezvényre.

A felújított evangélikus „magtártemplomban” hallgathattuk Isten igéjét Gáncs Péter nyugalmazott evangélikus püspök úr szolgálatával. Énekeinket fúvós- és kamarazenekar kísérte. Ezzel párhuzamosan fiataljaink ifjúsági istentiszteleten vehettek részt. Délután több helyszínen hallgathattunk előadásokat. Többek között a katolikus templomban egyháztörténeti előadást, vagy a kultúrházban Jézus életéről, csodatételeiről rendkívül érdekes, rendhagyó kémiaórát (BibLab). Ezután az oroszlányi énekkar előadásában Johann Sebastian Bach 79. kantátáját hallgathattuk meg szintén az evangélikus templomban.
      Szemerei János püspök úr úti áldásával indult útnak kis csapatunk. A tartalmas nap végén kissé fáradtan, de lelkileg feltöltődve térhettünk haza otthonainkba. Reményünk, hogy az elhangzott ige, az „elhullott mag” jó földbe esett, és tovább tudjuk adni a megtapasztaltakat az itthon maradottaknak, ahogy történt ez annak idején az artikuláris kor evangélikusaival is. Reménytelennek tűnő időkben sem adták fel őseink hitüket. Szolgáljon ez példaként számunkra is saját életünkhöz, hogy az Isten segítségéért imádkozva a legreménytelenebbnek tűnő élethelyzetekből is megtaláljuk a kiutat.

Ludvánné Eckstein Judit