Az imádkozás heti rendje
a Miatyánk kérései szerint

Albrecht Dürer: Imádkozó kéz (1508)

SZOMBAT

A hét vége
Halál, számadás, ítélet
A gonosz eltörlése
Új ég és új föld
Örök szombat

De szabadíts meg a gonosztól, mert tied az ország, a hatalom és a dicsőség mindörökké. Ámen.

Luther imádsága

Urunk! Szabadíts meg minket minden bajból és nyomorúságból, főként pedig ments meg minket a halálból. Ámen.

Szombat reggel

Hálát adok neked, örök Isten, hogy majd eltörlöd a gonosz hatalmát, és új világot teremtesz az idők végén, hogy gyönyörködjél benne, mint kezdetben. Hálát adok neked, örök Isten, hogy már most is gátolod a gonosz hatalmát. Szűkre szabod életünk határát, mulandóvá teszed az ember dicsőségét, hogy féljünk haragodtól, és elforduljunk a gonosztól.
     Hálát adok neked, örök Isten, hogy már most is készíted örök országodat. Szüntelenül hallatod hívó szavadat. Harcba állítasz bűneinkkel. Győzelmet adsz a gonosz hatalmán. Új élet Lelkével erősítesz minket.
     Kérlek téged, örök Isten, munkám közben is emlékeztess életem végére, hogy ne tékozoljam időmet, hogy ne bizakodjam mulandó javakban, hogy keressem az örök élet forrását.
     Kérlek téged, örök Istenem, munkám közben is emlékeztess a végső ítéletre, hogy cselekedjem akaratodat, hogy ne bizakodjam igazságomban, hogy keressem irgalmadat. Ámen.

Szombat délben

Imádlak téged, megdicsőült Úr Jézus, csodálatos újjáteremtő erődért. Általad lett minden, és benned újul meg minden. Megújítasz mindent, ami megromlott. Te vagy a kezdet és a vég. Te vagy a világ reménysége.
     Teremts újjá engem is élő reménységre, hogy éberen vigyázzak, mert nem tudom, mikor jössz, és epedve várjalak, mert örömöt és üdvösséget hozol.
     Teremts újjá az eljövendő világ erőivel. Keresztelj meg tűzzel és Szentlélekkel. Rontsd le bennem azt, ami a gonosztól van. Építsd fel bennem azt, ami tetszésedre van. Készíts fel engem eljövendő világodra.
     A mulandóság zajában is add a te békességedet. Ámen.

Szombat este

Hálával dicsérlek, örök Isten, naponként megújuló kegyelmedért. Napról napra meghosszabbítottad életemet. Napról napra megbocsátottad vétkeimet. Napról napra menedékem voltál.
     Nálad keresek most is menedéket megfáradt testtel és megterhelt lélekkel. Megfáradtam a múló világ rohanásában. Megfáradtam bűneim terhe alatt. Megfáradtam a jó cselekvésekben. Mert megfogyatkozott a hitem, és megfogyatkozott a szeretetem.
     Nálad keresek menedéket, örök Isten. Te nem fáradsz el a megbocsátásban. Te nem fáradsz el kegyelmed megújításában. Hadd tegyem le nálad bűneim terhét. Hadd pihenjen meg nálad a lelkem.
     Hadd merítsek nálad új erőt.
     Könyörgök hozzád, örök Isten, magamért. Ments meg a gonosz hatalmától. Ments meg a halál rémétől. Ments meg az örök haláltól. Könyörülj rajtam egyetlen Fiadért. Könyörgök hozzád, örök Istenem, minden emberért, azokért, akik gonoszul cselekszenek; azokért, akik gonoszságtól szenvednek; azokért, akik a halállal vívódnak. Könyörülj rajtuk egyetlen Fiadért.
     Könyörgök hozzád, örök Isten, az egész világért. Vess véget a gonosz rontásának, és állítsd fel országodat. Teremts új eget és új földet, hogy minden térd meghajoljon előtted, és minden nyelv dicsérjen téged. Könyörülj a világon egyetlen Fiadért. Ámen.

Forrás: Evangélikus énekeskönyv. A Magyarországi Evangélikus Egyház énekeskönyve. Luther Kiadó, Budapest, 2012.