A 2024. év március havi igéje:

„Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt.” (Mk 16,6a–b)

Megjelent Jankovits Béla „Kajárpéci személynevek és életfordulók” című könyve

Kajárpéci személynevek és életfordulók, 2015 M ár karácsony előtt örömmel vehettük kézbe gyülekezetünk korábbi lelkészének könyvét, amely a kajárpéci anyakönyvekkel kapcsolatos kutatásait foglalja össze. Honlapunkon rövid ízelítőt közlünk a kiadványból.
      A szerző előszavából:
      „Először az volt a tervem, hogy a hozzám fordulók családfa kutatásához nyújtsak segítséget. Munka közben mind több anyakönyvi adat kezdett érdekelni: család- és keresztnevek, mikor és hogyan keresztelték a gyermekeket, hány gyermek született családonként; esküvőknél hány éves korban, kivel és mikor kötöttek házasságot; temetéseknél hány éves korban, milyen betegségben haltak meg. 4-5 éves munka után készült el ennek a könyvecskének az anyaga. Ajánlom okulásul a gyülekezet tagjainak és mindazoknak, kiket érdekel egy sok évszázados gyülekezet múltja. Tanuljunk tőlük megmaradást, és ami ahhoz vezet: hitet, erőt, tartást!”

A kötet hivatalos bemutatójára 2016. február 9-én 17 órakor került sor Győrött, a Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér szervezésében, a Kisfaludy Károly Könyvtár muzeális gyűjteményében. A könyvbemutatón a szerzővel dr. Horváth József, az intézmény igazgatóhelyettese beszélgetett.

Belelapozhat a kiadványba ITT

A könyv megvásárolható iratterjesztésünkben 1000,- Ft-os önköltségi áron.