Csendesnap és ifjúsági találkozó a Győr-Mosoni Egyházmegyében

Ismét találkozhattak egymással egyházmegyénk gyülekezeteinek tagjai a 2013. május 20-án, pünkösd hétfőn, Győrben megrendezett egyházmegyei csendesnapon. Köszönet mindazoknak, akik a szervezésben részt vállaltak és a programok aktív részesei voltak. A győri Öregtemplomban a tíz órakor kezdődő úrvacsorás istentiszteleten Ittzés János nyugalmazott püspök Mt 16,13–16 alapján hirdette Isten igéjét. Ugyanebben az időben a szomszédos iskola épületében a konfirmandus és ifjúsági korosztály számára közös éneklésre, multimédiás meditációra és az egyes gyülekezetekből érkezett csoportok bemutatkozására került sor.

A tíz órakor kezdődő úrvacsorás istentiszteleten Verasztó János kerületi missziói lelkész prédikációja Mt 18,26–30 alapigére épült. Az úrvacsorát több lelkész szolgáltatta. Meghatódottan járultunk az Úr szent asztalához, a jelenlévők közül nagyon sokan éltünk a lehetőséggel.
      Igehirdetésében püspök úr hangsúlyozta: Jézus számunkra nem egy, hanem az egyetlen ajándék. Bátran merjük vállalni, elfogadni és hirdetni őt.
      Az istentisztelet után Koháry Ferenc egyházmegyei missziói lelkész nyitotta meg a találkozót, kiemelve az egyházmegye evangélikusai összetartozásának fontosságát.
      „Döntések és ajándékok” címmel Hegedűs Attila soproni igazgató lelkész tartott előadást az egybegyűlteknek, aki az emberi döntések fontosságán túl rámutatott Isten velünk kapcsolatban meghozott kegyelmes döntésére. Mint mondta: Istentől való ajándék a hit, és Istentől kapjuk egymást is, meggyőződéseinkben kapcsolatainkban mégis benne van a mi döntésünk is, vagyis a szabadság ajándéka.
      A finom ebédet és az ízletes süteménykóstolást követően csoportbeszélgetésekkel folytatódott a program, ahol is az előadással kapcsolatos kérdések, hozzászólások fogalmazódtak meg. Ötletes módon történt a csoportbeosztás is: a beszélgetőköröket az azonos hónapokban született résztvevők alkották.
      A templomba visszatérve a csornai „Metamorfózis” zenekar koncertjét hallgathattuk meg, majd az úti áldást Csorba János győri lelkész mondta el.
      Örülünk, hogy e szép és tartalmas napnak mi is részesei lehettünk. | Szöveg: Söveg Károlyné