A 2024. év március havi igéje:

„Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt.” (Mk 16,6a–b)

Egyházmegyei közgyűlésen vettünk részt Enesén

Idén a Győr-Mosoni Evangélikus Egyházmegye közgyűlésére április 13-án, az enesei evangélikus templomban került sor. Az ülésen a kajárpéci gyülekezetből Budai András felügyelő és Söveg Károlyné közgyűlési küldött, a felpéci gyülekezetből pedig Horváth Attiláné felügyelő vett részt. A kezdőáhítat szolgálatát Bakay Beatrix lelkésznő végezte. Az igehirdetés alapigéje Jel 3,14–22 volt. Az igehirdető kiemelte Istenünk és embertársaink iránti szeretetünk fontosságát. Hangsúlyozta: a közönyösséget kerülve mindenkor halljuk meg Jézusunk hangját és hívjuk a gyógyítani akaró Urat.

Az áhítat után a még be nem iktatott egyházmegyei tisztségviselőket iktatta be Kiss Miklós esperes.
      A közgyűlést Rácz András egyházmegyei felügyelő nyitotta meg.
      Esperesi beszámolójában Kiss Miklós megköszönte a gyülekezetek lelkészeinek munkáját és éves beszámolóikat, így is segítve őt az egyházmegye életének részletes áttekintésében.
      Rácz András felügyelő megköszönte a választások során iránta megnyilvánuló bizalmat. Elmondta: szeretne eljutni az egyes gyülekezetekbe, hogy megismerhesse az egyházközségek tagjait és a gyülekezetek életét.
      A beszámolókat követően több felvetés is megfogalmazódott: a szószékcsere inkább júniusban legyen, házi bibliaórák szükségessége a gyülekezetekben, ismerkedés szomszédos gyülekezetekkel stb. Az egyházmegye vezetősége tájékoztatott a közelgő egyházkerületi missziói nap programjáról, és a pünkösd hétfőn megrendezésre kerülő egyházmegyei csendesnapról is, amelynek helyszíne a győri Öregtemplom lesz, a programmal párhuzamosan zajló ifjúsági találkozónak pedig az evangélikus iskola ad helyet.
      A közgyűlésen szó volt még az egyházközségek zárszámadásairól és költségvetéseiről, a rendelkezésre álló építési segélykeret szétosztásáról, az evangélikus intézmények igazgatótanácsaiba delegálható egymázmegyei küldötte személyéről, illetve egyéb gyülekezeti beadványokról.
      Az alkalom közös imádsággal zárult.
      Örülünk, hogy részt vehettünk! | Szöveg: Söveg Károlyné