Novemberi múzeumlátogatás

A kajárpéci oltárkép az Evangélikus Országos Múzeumban. Reformáció ünnepéhez is illeszkedő gyülekezeti programra került sor 2021. november 6-án. A kajárpéci és felpéci evangélikus gyülekezetekből mintegy tizennyolcan vettek részt azon a budapesti kiránduláson, amelynek egyik célja az Evangélikus Országos Múzeum kiállításainak megtekintése volt.

Az intézmény 2016 novembere óta megújult formában várja a látogatókat. A Luther öröksége című állandó kiállítás mellett 2022. január 30-ig – az úrvacsora évének keretében – az oltári szentséghez kapcsolódó műtárgyak, illetve történeti, teológiai és ikonográfiai ismertetők is helyet kaptak az épületben. A Szeretetnek eledele – a tápláléktól a valódi közösségig címet viselő időszaki kiállításon többek között a kajárpéci evangélikus templom régi oltárképe is megtalálható.
      A múzeumlátogatást követően a kirándulók megtekintették Sztehlo Gábor evangélikus lelkész Deák téren felállított szobrát, majd a főváros panorámájában gyönyörködhettek a Szent István Bazilika körkilátójából. Néhányan látogatást tettek a templom kincstárában is. Ezután kellemes őszi séta következett egészen a Kossuth térig, ahonnan a Parlament épületének Duna-parti látványa zárta a tartalmas programot. Bár a hazaút a vonatközlekedés aznapi zavarai miatt meglehetősen kalandosra sikeredett, ezzel együtt is élményekben gazdag, tartalmas nap végén térhetett haza a csoport.

SA