„Minden gondotokat őreá vessétek...” – Beszámoló a tizenegyedik egyházkerületi pedagógus konferenciáról

A kőszegi Evangélikus Mezőgazdasági, Kereskedelmi, Informatikai Szakképző Iskola és Kollégium épületében került megrendezésre a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület idei pedagógus konferenciája 2011. október 7-én és 8-án. E rövid írásomban köszönetet szeretnék mondani a Kőszegen eltöltött másfél napért, a szép programok zökkenőmentes levezetéséért, a fogadtatásért, a kedvességért, s nem utolsó sorban az őszinte szeretetért és a figyelmességért. Szöveg: Söveg Károlyné

Köszönjük Szemerei János püspök úrnak bemutatkozását, az esti áhítat szolgálatát, szívhez szóló prédikációját, melynek alapigéje Máté evangéliuma 9. rész 12. verse volt: „Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek.”
      Az esti áhítat után, a templomban maradva nagyon szép kulturális programban gyönyörködhettünk. A szolgálatot a Cirákulum együttestől hallottuk. Köszönet érte. Nagyon szép volt.
      A finom vacsora elfogyasztását követően az iskola diákjaitól bordalokat, verseket hallottunk, közben a környék finom borait kóstolgattuk.
      A Várköri kollégium tisztasága, otthoniassága mindannyiunkat megragadott.
      Másnap, október 8-án a szintén nagyon szép evangélikus templomban foglaltuk el helyünket. Köszönjük Ittzés János nyugalmazott püspök úrnak szolgálatát, az úrvacsorai istentiszteletet, lélekemelő prédikációját.
      Az istentiszteletet a Gyurátz-díj átadása követte, majd kis szünet után a közoktatás időszerű kérdéseivel dr. Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár foglalkozott „Iskola a határon” címmel. Mondandójában hangsúlyozta az oktatás és nevelés viszonyát, az állam felelősségvállalását, az ellenőrzés fontosságát, a pedagógus vezető szerepét.
      A délutáni program az iskola bemutatásával folytatódott, melyen néhányan sajnos már nem tudtunk részt venni.