Istentisztelet keretén belül emlékeztek meg a teremtésvédelem hetéről Kajárpécen

A teremtés ünnepe Kajárpécen Feldíszített templom várta az istentiszteletre érkezőket 2010. október 3-án vasárnap délelőtt. Ezzel csatlakozott gyülekezetünk is az idén immáron második alkalommal országosan is meghirdetett teremtésvédelem hetéhez, illetve a teremtés ünnepéhez, hangsúlyozva a teremtett világ megóvásának fontosságát. Egyben hálát adtunk az idei betakarított termésért is. Szöveg és fotó: JCsCs

Különösen fontos mindez, amikor világszerte egyre gyakrabban – olykor közvetve vagy közvetlenül saját tevékenységünkkel is előidézve – természeti katasztrófák: aszályok és árvizek, szélviharok és sárlavinák sújtják a lakosságot, a túlnépesedéssel és túlfogyasztással terhelt földünk pedig lassan eltartóképességének határához érkezik.
      Minden nap szem előtt kell tartanunk a Teremtőtől kapott feladatot, hogy jó sáfárként gazdálkodjunk a ránk bízott javakkal és természeti erőforrásokkal!

A teremtés ünnepe Kajárpécen A teremtés ünnepe Kajárpécen A teremtés ünnepe Kajárpécen A teremtés ünnepe Kajárpécen A teremtés ünnepe Kajárpécen

Egyetemes könyörgés – Oratio oecumenica-oecologica

Mennyei Atyánk! Köszönjük, hogy gondod van minden emberre és a teremtett világra. Jóságodban bízva kérünk, hallgasd meg könyörgésünket!
      Hálát adunk neked Istenünk, ezekért a terményekért, melyeket az emberek javára termett a föld. Áldd meg adakozó jóságod ajándékait és két kezünk munkájának gyümölcseit. Amint ezeket a terményeket isteni gondoskodásod hozta létre, ugyanúgy érleld meg szívünkben az igazság és szeretet gyümölcseit.
      Hallgass meg, Urunk!
      Könyörgünk a teremtett világért. Kérünk, mutasd meg, hogy a bűn rombolása ellenére mégis minden egyedül a te uralmad alatt áll. Mindenkor ez erősítsen minket, hogy reménységgel végezzük el mindazt, amit ránk bíztál!
      Hallgass meg, Urunk!
      Légy azokkal, akiket a javak bősége kísért, és azokkal is, akikben kétséget támaszt a szegénység gondviselésed iránt! Adj józanságot azoknak, akiket a hatalom kísért, és őrizz meg a kétségbeeséstől minden kiszolgáltatottat! Az erőseket őrizd meg az elbizakodástól, és te magad légy a gyengék ereje!
      Hallgass meg, Urunk!
      Atyánk, szereteted adjon bölcsességet, hogy jóval győzzük le a gonoszt, és ebből ismerje fel a világ, hogy gyermekeid vagyunk. Add, hogy életformánkkal a világ megújulását szolgáljuk!
      Hallgass meg, Urunk!
      Adj sóvárgó várakozást arra, hogy az Isten fiainak megjelenésére tekintsünk, hogy szívünkben vágy támadjon a tisztaságra! Add, hogy rá tudjunk csodálkozni a teremtett világ szépségére!
      Hallgass meg, Urunk!
      Könyörgünk folyóink miatt, amelyek nem nálunk erednek, de nálunk áradnak! Amelyek pusztítanak, és ivóvizet is adnak! Amelyekben a te teremtményeid és a mi hordalékaink úsznak! Add, hogy velünk együtt megtisztuljanak!
      Hallgass meg, Urunk!
      Szentelj meg minket, Urunk, hogy sóként és világosságként éljünk ebben a világban, hogy az eljövendőben is sugarai lehessünk dicsőséged árnyékot nem ismerő fényének, Krisztus, a mi Urunk által, Ámen.